×
Ana Sayfa Örgü İplikleri Aksesuarlar Modeller Örgü Kitleri Blog

HAKKIMIZDAÖrmeyi Seviyorum’un kurucusu Fatma Kadayıfçıoğlu, 1961’de 10 yaşında örgü örmeye başladı. İlkokuldayken el işi dersinde bir patik örmeye çalışması ile örmeye olan tutkusu başlamış oldu ve o zamandan beri örgü örmeyi hiç bırakmadı. Örmeyi Seviyorum’un bugüne kadar uzanan vizyonunun temeli de böylece atılmış oldu. Fatma Kadayıfçıoğlu, 15 yaşındayken ilk örgü makinesini aldı ve kendi örgü tasarımlarını üretmeye başladı.

Küçüklüğünden beri örgüye olan tutkusu ve sevgisi hiçbir zaman azalmayan Fatma Kadayıfçıoğlu, 2005 Nisan ayında kız kardeşi ile birlikte Diyarbakır’da Işıltı Yün ve Tasarım mağazasını açtı. Bundan 10 sene sonra Işıltı Yün ve Tasarım’ın ikinci şubesi, 2015 Eylül ayında Fatma Kadayıfçıoğlu’nun tecrübesi ve Rezzan Kadayıfçıoğlu’nun öncülüğünde İstanbul’da açıldı. Işıltı, çeşitli örgü ipliği ve aksesuar malzemeleri, son trendi takip eden örgü modelleri ve tasarım atölyeleriyle müşterilerine en yüksek seviyede hizmet vermeye devam etmektedir.

‘Örmeyi Seviyorum’ markası ise ilk olarak 2011 Ocak ayında Fatma Kadayıfçıoğlu tarafından kurulan bir Facebook grubunun adı olarak ortaya çıktı. Örmeye olan sevginin adına yansıtıldığı grubun şu anda 100 binden fazla takipçisi olup, grupta 2011 yılından beri birbirinden farklı örgü modelleri ve tarifleri paylaşılmaktadır.

2021 Mayıs ayı itibarıyla Örmeyi Seviyorum, “geniş örgü ipliği ve aksesuar yelpazesiyle ve özel tasarım örgü modelleriyle müşterilerine keyifli örgü deneyimi yaşatmak ve kaliteli örgü ürünleri sunmak” amacıyla e-ticaret faaliyetlerine başlamıştır. Örmeyi Seviyorum, sahip olduğu paylaşma ilkesi ile herkese örgüyü sevdirmeyi ve örgü dünyasına yön verecek tasarımlar üretmeyi hedefler. Örmeyi Seviyorum’un vizyonu, trendlerin ötesinde tasarımlarını Türkiye’ye ve daha sonrasında dünyaya tanıtmak ve ‘örgü’ denilince akla gelen ilk isim olmaktır.